PM: Soomlased ei karda Eesti töötajate tulva

24. aprill 2006, 07:38

Täpselt nädala pärast Eestile ja teistele uutele ELi riikidele oma tööturu täielikult avavas Soomes napib tööjõudu, mistõttu on eestlased sinna oodatud.

Soome tööminister Tarja Filatov ja Soome ametiühingute esindajad tõdesid reedel Tallinnas, et alates Eesti astumisest ELi kehtinud tööjõu liikumise piirang näitas Soomele, et kartused eestlaste massilisest tööletulekust ei õigustanud end, kirjutab Postimees.

Näiteks töötas eelmisel aastal Soomes umbes 8000 eestlast ning paika ei pidanud kartus, et ELiga liitumisel saabub Eestist kümneid tuhandeid töötajaid.

Soome seisab Filatovi sõnul hoopis silmitsi oma töötajate arvu vähenemisega, mida põhjustab elanikkonna vananemine.

Siiani Soome tööle minekuks tööluba vajanud eestlastele piisab alates 1. maist sellest, kui on olemas töökoht. 'Tööjõu vaba liikumise piiramine edaspidi oleks mõeldamatu,' rõhutas Filatov.

Sotsiaalminister Jaak Aabi sõnul on oodata küll, et Soome tööle minevate eestlaste arv kasvab, kuid mitte mitu korda. 'Positiivset on rohkem, kas või see, et inimesed on leidnud töö,' rääkis minister.

Eesti Tööandjate Keskliidu juht Tarmo Kriis ütles, et kuigi piirangute kadumine seab Eesti palgad ja konkurentsi praegusest veel suurema surve alla ja muudab siinse elu kallimaks, toetavad tööandjad seda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing