ÄL: Tiit Vähi ehitab Sillamäele Ida-Virumaa esimese pilvelõhkuja

03. mai 2006, 07:41

Tiit Vähi kavatseb viie aasta jooksul rajada Sillamäele kuni 50korruselise merekeskuse.

'Stalini-aegsed ehitised kesklinnas võiksid alles jääda, aga seal, kus vanalinn tööstusalaks üle läheb, võiks vabalt kerkida linnak pilvelõhkujaid,' paljastab ekspeaminister Tiit Vähi nägemuse Sillamäe arengust.

Esimese hooga võiks lähitulevikus kerkida Sillamäele merekeskus, mis oleks nii reisisadam kui ka hotell. Loomulikult ei tohi puududa korralik meelelahutuskeskus, kirjutab Ärileht.

Vähi plaani järgi võiks kõrghoonesse tulla nii kasiino, show-lava, poed, restoranid kui ka muud vaba aja veetmise võimalused. Nagu kokk kartuleid ei kasvata ja farme ei pea, on ka kavandatav Sillamäe pilvelõhkuja kinnisvaraprojekt, kus hoone omanikud teenivad renditulult. Hoonesse tuleks ka reisisadam ning ettevõtete bürooruumid.

'Sadamale on see kõik vajalik,' selgitab Vähi, miks planeeritav merekeskus Sillamäe-Kotka laevaliinile hoogsama elu sisse võiks puhuda. Orienteeruvat maksumust ja konkreetseid kuupäevi mees veel välja ei reklaami. Vähi sõnul on tegemist lähema viie aasta projektiga.

Sillamäe linnapea Ain Kiviorg on ärimehe plaanidega kursis, kuid ütles, et konkreetsest kõrghoonest linnavõimudega ametlikult räägitud pole. Samuti rääkis linnapea, et merekeskuse arendamine ja detailplaneeringu küsimus tulevad arutlusele lähiajal. 'Küsimus ei olegi ju niivõrd kõrghoones endas, vaid idees ja Sillamäe mereäärses alas üleüldises mõttes,' selgitas Kiviorg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing