Hõbeda indeksfondist saanud suurim metalli ostja

11. mai 2006, 16:41

Alles kaheksa päeva börsil noteeritud hõbeda hinnaliikumist jälgiv indeksifond on olnud viimasel nädalal maailma suurim metalliostja.

Alates 28. aprillist ehk fondi börsiletulekust on iShares Silver indeksfond <GR#US.SLV> ostnud 48,5 miljonit untsi hõbedat, tehes temast maailma suurima metalliostja. Selle ajaga on indeksfondi osak (kui ka hõbeda hind) tõusnud 14 protsendi võrra, kirjutab uudisteagentuur Investor`s Business Daily.

„Ja see on vaid veidi enam kui nädala jooksul pärast fondi börsiletulekut. Mõelge kui palju see indeksfond võib terve aasta jooksul nõudlust (metalli vastu) tõsta,” arvab tooraineanalüütik Ted Butler.
The iShares Gold indeksfond on järjekindlalt suurendanud kulla ostmist viimase pooleteise aasta jooksul. „Pole mingit põhjust arvata, et see ei juhtu ka hõbeda indeksfondiga. Ning hõbedat on veel vähem saadaval kui kulda,” arvab Butler ja näeb et metallifond saab peamiseks faktoriks, mis hõbedahinda üles ajab.

Üks hõbedafondiosak võrdub kümne untsi hõbeda hinnaga on noteeritud AMEX börsil.

Metallidesse (täpsem oleks öelda kulda) investeerivad indeksfondidest veel StreetTracks Gold Shares ja iShares Comex Gold Trust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing