Tallinnas määrasid kontrolörid aprillis 4600 parkimistrahvi

Gert D. Hankewitz 11. mai 2006, 13:50

Tallinna tasulist parkimisala opereeriva Falck Eesti kontrolörid kirjutasid aprillis välja 4604 viivistasuotsust (VTO) ehk parkimistrahvi, teatas firma.

Koostatud VTOde arv suurenes aprillis käesoleva aasta esimese kolme kuu keskmisega võrreldes 1398 võrra. Falck Eesti avalike teenuste divisjoni parkimiskontrolli juhi Ivo Sirgi sõnul mõjutab ilm otseselt VTOde arvu. “Kevad toob tänavatele oluliselt rohkem sõidukeid kui neid on talvel,” ütles Sirgi. “Kuid kevadel suureneb tuntavalt ka parkimiskohtade arv – viletsa ja kohati olematu lumekoristuse tõttu on paljud parkimiskohad talvel lihtsalt lume all ja kasutamiskõlbmatud.”

Sirgi sõnul on soojade ilmadega ka kontrolöride jõudlus suurem: “Talvel pakasega on ju loomulik ja paratamatu, et välitingimustes töötavad kontrolörid käivad aeg-ajalt külmast kohmetunud sõrmi soojendamas.”

Viivistasudest laekus aprillis linnaeelarvesse ligi 1,8 miljonit krooni. Kokku on nelja kuuga VTOdest laekunud ligi 5,9 miljonit krooni.
Parkimisõiguse müügist laekus linnale aprillis 3,3 miljonit krooni, aasta esimese nelja kuu parkimispiletite müügikäive kokku ulatus ligi 13 miljoni kroonini. Nelja kuu parkimiskäibest moodustab 55 % parkimine mobiilsideoperaatori kaudu. Kraabitavate parkimispiletite osakaal oli üheksa ja parkimisautomaatidel neli protsenti kogukäibest.
AS Falck Eesti korraldab Tallinnas parkimist alates 2001. aastast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing