PM: Kiirlaevafirmad ootavad reisijate arvu kasvamist

11. mai 2006, 07:45

Hoolimata jääolude tõttu hiljem alanud hooajast ja kasvanud hindadest ootavad Tallinna–Helsingi liini kiirlaevafirmad möödunud aastast rohkem reisijaid.

Kiirlaevad on liinil olnud pea kaks nädalat. Jää hilise sulamise tõttu venis pooleteise tunniga Tallinnast Helsingisse sõitvate aluste tulek mullusega võrreldes kuni neli nädalat, kirjutab Postimees.

Laevafirmad loodavad sellest hoolimata tänavu teenindada mullusest rohkem reisijaid. Selle tarvis on nad näiteks tihendanud graafikuid.

Käibe kasvatamisel loodetakse ka Soome tööle sõitvate eestlaste hulga kasvule. Nii on juba praegu raske pileteid saada paljudele reede õhtul ja laupäeva hommikul Helsingist ning pühapäeva õhtul ja esmaspäeva hommikul Tallinnast väljuvatele reisidele.

'Põhiline hooaeg algab ikka juunist ja senised nädalad on rohkem käimajooksmise aeg,' lausus Linda Liinide juht Enn Rohula. 'Loodame ikka vähemalt sama palju inimesi vedada kui mullu või pisut oma numbreid kasvatada.'

Reisijail tuleb tänavu maksta piletite eest kohati kuni viiendiku võrra enam kui möödunud aastal.

Selle põhjuseks on laevnike kinnitusel kütusehinna tõus, mistõttu on kõik firmad kehtestanud kuni 80kroonise lisatasu ühe suuna pileti kohta.

Kütusetasu mõju laevafirmad aga ei karda. Tallinki investorsuhete juhi Peeter Roose sõnul võib seda võrrelda tavalise bensiinihinna tõusuga. «Ega siis inimene selle pärast veel oluliselt vähem autoga sõida,» arvas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing