COMPLEXi töös on endiselt tõrkeid

16. mai 2006, 16:38

Maksu- ja Tolliamet palub tähele panna, et uue tollideklaratsioonide töötlemise infosüsteemi COMPLEX töös võib esineda lühiajalisi tõrkeid.

Kuigi süsteem põhimõtteliselt toimib, esineb süsteemi COMPLEX töös lühiajalisi tõrkeid ja katkestusi. Juhul, kui klient ei saa süsteemiga ühendust, siis palume uuesti proovida keskmiselt 15 - 30 minuti jooksul. Maksu- ja Tolliamet vabandab klientide ees süsteemi rakendamise käigus tekkinud ebamugavususte pärast ning teeb kõik, et võimalikult ruttu tagada COMPLEXi tõreteta töö.

Juhul, kui elektrooniliselt pole võimalik tollideklaratsioone esitada on võimalik tollideklaratsioon esitada paberkandjal tolliasutusse, kusjuures deklaratsioon võib olla täidetud käsitsi ja trükitähtedes. Tolliasutuse ametnikud sisestavad paberkandjal esitatud tollideklaratiooni infosüsteemi või vajadusel kasutavad nn asendustoiminguid ehk aktsepteerivad deklaratsiooni paberkandjal.

Maksu- ja Tolliamet vahetas 1. mail välja tollideklaratsioonide töötlemise süsteemi.Tegemist on väga mahuka infosüsteemi vahetusega, millega on ühendatud terve rida teisi alamsüsteeme. Tõrgete peamiseks põhjusteks olid ettevõtete poolt kasutatava deklaratsiooni esitamise töötehnoloogia mitteaktsepteerimine uue infosüsteemi poolt ja häired Maksu- ja Tolliameti selektiivsusmoodulis.
Amet palub ka klientidel jälgida pidevalt kodulehte www.emta.ee, kus teavitatakse võimalikest probleemidest ning antakse juhiseid süsteemi kasutamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing