India politsei kardab börsimaaklerite enesetapulainet

23. mai 2006, 14:09

India politsei on börsikrahhi tõttu valmis maaklerite ja investorite enesetapulaineks, kirjutas Reuters.

Politseinikud valvavad kanalite ja järvede ääres, kuhu stressis inimesed võivad enesetapumõtetega minna. 'Finantskriis võib käivitada suitsiide, meie üritame neid ära hoida. Siiani ei ole ühtegi vahejuhtumit toimunud,' kommenteeris India linna Ahmedabadi politseiametnik.

Ahmedabadi peetakse turu kõikumistele eriti tundlikuks. Rohkem kui 5 miljoni väikeinvestoriga linn on India peamisi kaubandussõlmi, kus inimesed on pannud miljonite dollarite eest vabu vahendeid börsile.

'Eelmisel nädalal laenasin ma kauplemiseks raha. Viimase kahe päevaga jäin kõigest ilma,' kurtis 37aastane väikeinvestor Sanjay Joshi. 'Ma ei tea, kuidas ma laenu tagasi maksan.'

Bombay börs, millel noteeritud firmade turuväärtus oli eelmisel nädalal pärast 10protsendist kukkumist 657 miljardit dollarit, kukkus esmaspäeval veel 10%.

Analüütikud iseloomustavad langust kui korrektsiooni ning ootavad olukorra rahunemist. 'Turg peaks stabiliseeruma nädala teises pooles,' ütles Principal Asset Management Company investeeringute juht Rajat Jain.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing