PM: Populaarne läätsevedelik korjati müügilt

24. mai 2006, 08:05

Populaarne läätsevedelik MoistureLoc korjati ära ka Eesti müügilettidelt, sest tekkis kahtlus, et vedeliku koostisosad võivad tekitada harvaesinevat nakkust.

Firma Bausch Lomb otsustas kahtluse alla sattunud läätsevedeliku maailmas müügilt kõrvaldada, sest Ameerikas ja Aasias said inimesed harvaesineva infektsiooni fuzarioos’i, kirjutab Postimees.

Lääne ajakirjanduse andmetel võib see sisaldada kasvajabakterit, mille tagajärjel võib läätsekandja pimedaks jääda.

Samas pole teaduslikult tõestatud, et nakkuse saab just sellest läätsevedelikust. Kuna aga tõestatud pole ka vastupidist, korjaski firma oma toote müügilt.

'Olles sooritanud tuhandeid teste, ei ole me saanud mingit kinnitust toote saastumisest, järeletegemisest, võltsimisest või sterilisatsiooniprobleemidest,' teatas Bausch Lombi peakontor. 'Jätkame võimaliku seose uurimist, kuid meie tarbijate huvides võtame vastu hetkel kõige vastutusrikkama otsuse – lõpetada MoistureLoci tarnimine maailma turule.'

Eestis oli see läätsevedelik müügil poolteist aastat.

Firma müügiesindaja Eestis Madli Nõmmik kinnitas, et MoistureLoci läätsevedelikku ei tohiks alates möödunud teisipäevast ehk ajast, kui firma Eesti esindajad said teada vedeliku ärakeelamisest, kuskil Eestis enam müügil olla. Kui seda siiski kuskil müüakse, palus Nõmmik sellest kohe teada anda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing