Euroopa börsid mures nõrga dollari ja tõusvate intresside pärast

30. mai 2006, 12:53

Nõrgenev dollar ja intresside tõusu väljavaate tugevnemine võib kahandada Euroopa ettevõtete kasumiväljavaateid ja on vedanud seetõttu turud langusse.

„Me oleme hirmul. Uued langused on tulekul. Kui keskpangad intresse tõstavad siis on fakt, et (aktsia)turult võetakse raha välja,” ütles uudisteagentuurile Bloomberg Fortis Bank SA Euroopa aktsiaturgude strateeg Philippe Gijsels.

„Me oleme jätkuvalt turu suhtes ettevaatlikult meelestatud. Lähiajal on suured kõikumised võimalikud,” kirjutasid investeerimispanga Lehman Brothers Holdings strateegid oma turuülevaates.

Langust on vedanud eelkõige USA turuga tugevalt seotud ettevõtted.
Luksusautode tootja BMW aktsia on taandunud 1,2% ja Guinness õlle poolest tuntud Diageo 1,8%.
USA dollar on käesoleval aastal nõrgenenud euro vastu 7,5%, kahandades Ühendriikidesse eksportivate ettevõtete eurodes arvestatavaid tulusid.

Euroopa aktsiaturge laialt jälgiv Dow Jones Stoxx 600 on täna taandunud 0,9%, tasemeni 319,87 punktini. Indeks on alates mai algusest kukkunud 5%, mistõttu homme lõppev kuu tõotab tulla halvim pärast 2003. aasta jaanuari. Alates 9. mail saavutatud viimase viie aasta kõrgtaset on indeks aga taandunud juba koguni kümnendiku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing