EPL: Ärimehed kavatsevad ehitada Kakumäele mere arvel elumaju

31. mai 2006, 07:15

Äraütlemised linnalt ja kohalike elanike vastasseis ei ole kahandanud kahe ärimehe indu rajada Kakumäe rannaastangust 50 meetri kaugusele elamurajoon.

Kuna linnavalitsus ei andnud luba mõne aasta eest esitatud detailplaneeringu algatamise taotlusele muuta Liivaranna tee 15b ja 17 asuvate kruntide siht-otstarve sotsiaalmaast elamumaaks ja ehitada sinna ühepereelamud, on Tom Annikve ja Peep Siitam astunud järgmise sammu. Uue taotluse kohaselt lubavad nad rajada kaldakindlustuse ja rannapromenaadi ning ehitada praeguse elamurajooni ja mere vahele ka majad. Eskiisi järgi tuleks ligi kahehektarilisele alale kaheksa maja, kirjutab Eesti Päevaleht.

Peep Siitam, Merko Kaevanduste juhatuse liige, ei salgagi, et tegemist on ärihuvidega, ehkki rajatav kaldpromenaad jääks avalikkuse kasutada. 'Ilma äriprojekti tegemata ei saa seda teha,' sõnas Siitam, 'muidu on see heategevus, aga vastutasuks peab ka midagi saama.'

Siitami ja Annikve kava järgi täidetaks astangu see osa, kus meri kord käib ja kord mitte, võites nii mere arvelt endale juurde 20–25 meetrit maismaad. Siitam leiab, et tegemist on igati mõistliku plaaniga, millest kannataksid kahju vaid nn uute majade tagused elanikud, kelle ligipääs merele oleks praegusega võrreldes takistatud

Pärast seda, kui Siitam ja Annikve tulid lagedale kalda kindlustamise kavaga, pole omavalitsus andnud selget vastust, mis ikkagi hakkab Liivaranna tee 15b ja 17 kruntidel toimuma. Hetkel puudub Tallinna linnavalitsusel kindel seisukoht, mida tuleks nimetatud alal ette võtta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing