EPL: Saare maavanemaks saab Toomas Kasemaa

06. juuni 2006, 07:22

Maavanemakohtade jagamisel on peaaegu peavõidu võtnud Reformierakond, kes 15 maavanemast on oma erakonnale saanud eilse seisuga kuus meest.

Eile kiitis koalitsiooninõukogu teist korda heaks Saare maavanema kandidaadi, kelle esitas Reformierakond, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Kaitseväelasena ei või ma praegu erakonda kuuluda, kuid ma ei välista Reformierakonnaga liitumist, kui olen kaitseväeteenistusest lahkunud,' ütles vastne Saare maavanema kandidaat saarlane Toomas Kasemaa (38). Kasemaa on mereväeohvitser vanemleitnandi auastmes ja varem on ta juhtinud Saaremaa piirivalvepiirkonda. Viimase aasta on Kasemaa töötanud siseministeeriumi piirivalvepoliitika büroo juhatajana.

'Minu jaoks on see eelmise nädala uudis,' ütles Kasemaa eile, kui koalitsiooninõukogu oli tema kandidatuurile heakskiidu andnud. Eelmisel nädalal oli Kallas veel ametlikult kandidaat. 'Saarlased võtsid minuga möödunud nädalal ühendust ning tegid ettepaneku maavanema koht vastu võtta,' ütles Kasemaa.

Teised erakonnad pole maavanemakohtade hõivamisel nii edukad olnud, kuigi Rahvaliit on võtnud neli ja Res Publica kolm kohta. Keskerakond on ainsa maakonnana endale haaranud Eesti suurima – Harjumaa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing