ÄL: Saksa laevafirma tahab laevad Eesti lipu alla tuua

07. juuni 2006, 07:39

Schulte Burns plaanib aasta jooksul 30 kaubalaevast osa Eesti lipu alla tuua.

Firma juhi Bengt Fischeri sõnul on konkreetse sammuga kaasnevast kokkuhoiust raske rääkida, kuid Saksa lipu Eesti omaga vahetades peaks ettevõte säästma siiski märkimisväärseid summasid. 1882. aastal asutatud firma peakontor asub Saksamaal, Papenburgis, kirjutab Ärileht.

Lipu vahetamisega seotud kulude suhtes Fischer sõna ei võta, sest tasude määr sõltub eelkõige konkreetsest alusest. 'Plusside ja miinuste pool on alles kaardistamisel ning alustuseks toome üle kindlasti vaid ühe kuni paar laeva,' selgitas Fischer.

Lipu küsimustes on kaalutud ka Lätit. Kui konkreetne kogemus paari laevaga kätte teenitud, saab Eesti lipuga seotud tulevikuplaanidest edasi rääkida. Praegu seilavad firma alused Saksa ja Küprose lipu all.

Protsessi esimene samm – vajaliku äriühingu moodustamine – on firmal juba tehtud. Rein Lehtmetsa, Mirjam Marastu, Tapani Teeriaho ja Tapani Kurki firma Baltic Shipping Agencies OÜ asutati käesoleva aasta märtsis. Firma tegevusaladeks on äriregistri andmetel laevade prahtimine, tšartervedude teostamine, konsultatsioonid, kaubandus- ja vahendustegevus ning meresõidulaevade opereerimine tegevusluba mittenõudvas ulatuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing