EPL: Oliver Kruuda plaanib Paides slaavi juustu tootma hakata

08. juuni 2006, 07:39

Kalev rajab Paide Tootmise juurde juustutööstust, kus tema äripartneriteks on Vene ärinaine Margarita Novikova ning tundmatu Luksemburgi firma.

'Ta (Margarita Novikova – toim) ei ole kellegi tankist!' kinnitas Novikovale kuuluvat firmat Militello juhtiv advokaat Sergei Tšurkin, ilma et Eesti Päevaleht temalt seda küsinud oleks. Tšurkin lisas, et võib kinnitatu peale mürki võtta. 'Võib-olla, jah, kui naine tegeleb nii suure rahaga, võib tekkida mulje, et ta on kellegi tankist,' ütles ta.

Militellole kuulub ligi kolmandik firmast Valmetek Invest, mis peaks plaanide järgi juba sel aastal Kalev Paide Tootmise kompleksis juustutootmise käivitama. Kalevile kuulub samuti ligi kolmandik Valmetekist ja sama suur osalus on ka Luksemburgi firmal Resmius Holding. Kõik kolm osapoolt on Valmetek Investi aktsiakapitali panustanud ligi 20 miljonit kooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tšurkini sõnul investeerib Novikova Eestis raha, mis ta on Venemaal Moskvas ning teistes linnades ehitus- ja kinnisvaraäriga teeninud. 'Talle meeldib Eesti ja ta arvab, et Eestis on hea ärikliima. Lisaks on ta osalenud Kalevi ühes Pärnu maantee kinnisvaraprojektis,' rääkis Tšurkin Novikovast. Ettepaneku tulla juustuärisse investoriks tegi Tšurkini sõnul Novikovale samuti Kalev. 'Novikova sai aru, et äriplaan on hea ja Kalev partnerina usaldusväärne,' ütles ta.

'See (Resmius – toim) on väike riskifond,' ütles Kalevi juht Oliver Kruuda kolmanda osalise kohta. 'Minu inimesed tegid pakkumise juustuprojektis osalemiseks, nad analüüsisid seda ärivõimalust ja otsustasid kaasa tulla. Ma ei tea, kas neil Eestis veel osalusi on,' lisas ta.

Novikova ja Kalevi varasema ühise projekti kohta ütles Kruuda, et ei mäleta midagi sellist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing