PM: Pensionisammaste menu kasvab hoogsalt

19. juuli 2006, 08:09

Hoolimata statistikute ennustustest, et osa töölkäijatest ei ela pensionieani, kasvab kolmanda pensionisamba ja investeerimisteenuste kasutajate arv hoogsalt.

Konkurentsitult populaarseim on inimeste seas teine pensionisammas, mis suurele osale on samas ka kohustuslik.

Samas kahekordistub igal aastal ka nende arv, kes paigutavad raha kolmandasse pensionisambasse või investeerivad teiste teenuste kaudu, mis mõeldud just vanaduspõlve kindlustamiseks, kirjutab Postimees.

Eelmise aasta lõpus oli kolmanda sambaga liitunud 90 500 inimest, peaaegu iga kuues töötav inimene. Koos teise sambaga on kogumispensioni kliente praegu 497 000.

Neile lisandub veel umbes paarkümmend tuhat inimest, kes on teinud pikaajalised investeeringud aktsiafondidesse ja investeerimishoiustele, mis tavaliselt kannavad samuti vanadusepõlve kindlustamise eesmärki.

SEB Eesti Ühispanga jaepanganduse divisjoni arendusjuhi Kai Kutsari sõnul kahekordistus mullu investeeritud raha hulk.

Enam säästavad raha vanaduspõlveks mehed, kuigi nende keskmine eluiga on naiste omast lühem. Kutsari sõnul valivad mehed ka suurema riskiastmega tooted, samas kui naised keskenduvad pigem kogumisele ning teevad igakuiseid sissemakseid.

Keskmine igakuine sissemakse on nii Kutsari kui ka Hansapanga investeerimistoodete osakonna juhataja Art Lukasesõnul 600–700 krooni ringis. Investeerijate seas leidub aga neidki, kes on näiteks fondidesse paigutanud korraga mõnekümne tuhande kroonise summa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing