Börsiülevaade: Harju Elektri aktsia üle 5% plussis

03. august 2006, 14:54

Täna hommikul teise kvartali tulemustega välja tulnud Harju Elekter sulgus 3,75 eurol (58,67 kroonil) ehk 5,3% plussis.

Tegemist on kõrgeima sulgemistasemega pärast 30. maid, mil elektriseadmete tootja päeva täpselt samal tasemel lõpetas.
Kauplemine jäi aktsiaga täna siiski ülimalt madalaks. Ehkki tehinguid tuli kokku kakskümmend neli ei küündinud käive veerand miljoni krooningi.

Tänu tugevale müügikasvule Leedus ja edukale laienemisele Soomes tegi elektriseadmete tootja suure 46 protsendise käibehüppe, 171 miljoni kroonini.
Viimase kvartali ärikasum kerkis küll madalamas tempos (30%), kuid tõus 9,1 miljonilt 11,9 miljoni kroonini on kiire kasvu tingimustes on igati tugev näitaja.

Pärast möödunud aasta maid saavutatud 5,50 eurosest (86,06 kroonisest) tipptasemest on olnud Harju Elektri aktsia vaikses languses ja odavnenud kolmandiku võrra.
Võib loota, et täna avaldatud kvartalitulemused annavad aktsiahinnale hea võimaluse langustrendi murdumiseks. Positiivset tulevikku võib välja lugeda ka juhtkonna kommentaarist, kelle sõnul on ettevõtte väljavaated aasta teiseks pooleks väga head.

Aisnaks murettekitavaks asjaks on hetkel Harju Elektri bilanssi kuuluvad PKC Group aktsiad, mille turuväärtus on käimasolevas kolmandas kvartalis kukkunud 365 miljonilt 296 miljoni kroonini.

PKC aktsia kiire languse taga on juuli keskel avaldatud teise kvartali majandustulemused, mis näitasid kasumilangust 6 miljonilt 4 miljoni euroni.
Languse taga oli nii toorme (vask) hinnatõus, uute tehaste käimalükkamisega kaasnenud kulud ja mõningane surve toodete hinnalangusele.

Pärast pikaajalist ja vaikset tõusu võeti täna kasumit Merko Ehituse aktsiast, mis taandus 2%, tasemeni 14,20 eurot (222,18 krooni). Ehitusfirma peaks oma majandustulemustega välja tulema lähipäevadel.

Korraliku tõusu (2,9%, tasemeni 13,86 eurot) läbis Tallinna Vee aktsia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing