Euroopa börsid: naftasektor languses

16. august 2006, 13:54

Kolmandat järjestikust päeva langenud nafta hind ja British Energy teade, et firma ei suuda tootmisprognoosi täita, on viinud täna energiafirmad langusse.

Põhjamerest ja Indoneesiast naftat pumpava Lundin Petroleumi aktsia on aga languses Stockholmi börsil (-1,2%; 80,5 Rootsi krooni), kuna kütusetootja teise kvartali kasum kukkus madalama tootmismahu ja kasvanud maksude tulemusena 62%le. Lisaks alandas firma oma terve aasta kasumiprognoosi.

Energiatootja British Energy Plc, mille reaktorid toodavad viiendiku Suurbritannia elektrienergiast teatas, et remonditööd ühes firma tootmisüksuses venivad oodatumast pikemaks ning seetõttu on tal väga raske käimasoleva aasta tootmisprognoose täita. British Energy on kaotanud oma hinnas 3,7% ja liigub 724 pennil.

Ülejäänud kütusesektorile mõjub negatiivselt nafta hind, mis on pärast Iisraeli ja Liibanoni vahel sõlmitud relvarahu järele andmas. BP Plc liigub 1,1% ja Total SA aktsia 0,6%ga miinuses.

Euroopa börsid tõusid eile viimase kolme kuu kõrgeima tasemeni, kuna USA tootjahinnaindeksi juulikuu langus tõstis investorites usku, et Ühendriikide keskpank enam baasintressimäärasid ei tõsta ja riigi majanduskasvu väljavaateid ei ohusta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing