Pronkssõduri õhkida lubanud Jüri Liimi ähvardab 25 300 krooni suurune trahv

Annika Matson 31. august 2006, 14:15

Prokurör taotles Jüri Liimile rahalist karistust 25 300 krooni suuruses summas, teatas Harju Maakohtu pressinõunik.

Põhja ringkonnaprokurör Leelet Kivioja taotles Harju Maakohtus kohtulike vaidluste käigus Jüri Liimi (65) süüdimõistmist avaliku korra raskes rikkumises lõhkematerjaliga ähvardades ning ta karistamist rahalise karistusega 25 300 krooni, mis tuleks tasuda ositi.

Liimi kaitsja vandeadvokaat Vaike Eerma taotles oma kaitsealuse õigeksmõistmist, kuna süüdistus on põhjendamatu. Kohus kuulutab otsuse 4. septembril.

Kanal 2-le ja TV 3-le kevadel antud intervjuudes Tõnismäel seisvat nn pronkssõdurit õhku lasta ähvardanud Liim eitas kohtus oma süüd.

Liim väitis kohtus, et ähvardas televisioonis küll pronkssõduri õhku lasta, kuid ei öelnud, et teeb seda lõhkeainega. Õhku lasta saavat Liimi sõnul mitut moodi, näiteks kasvõi suure õhupalliga. Tema eesmärk olnud vaid juhtida valitsuse tähelepanu olukorrale, mis Tõnismäel valitseb.

Liim andis tänavu 10. ja 17. mail intervjuud Kanal 2 saatele „Reporter“ ning 11. mail TV 3 saatele „Kahvel“, öeldes, et kavatseb õhku lasta Tõnismäel seisva pronkssõduri, kui seda ära ei viida.

Ta kinnitas, et teab, kust Eestis saada lõhkematerjali ja kuhu seda kuju juures asetada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing