Murru vanglast lahkus veel üks juhtidest

Gert D. Hankewitz 06. september 2006, 14:23

Lisaks Murru vangla direktor Olavi Israeli ametist vabastamisele viis justiitsministeerium täna teisele töökohale üle ka asedirektor Gunnar Bergvaldi.

Gunnar Bergvald töötab alates kolmapäevast Harku vangla direktori asetäitja kohal, ütles justiitsministeeriumi asekantsler Priit Kama, kirjutab ETV24.

Kama sõnul ei saa Israeli ja Bergvaldi lahkumise ametliku põhjusena välja tuua kaitsepolitseis käivat kriminaalmenetlust, kuna selles pole ühegi ametniku süüline tegevus kinnitust leidnud. 'Tegemist on otsustega, mis ei sõltu kriminaalmenetluse tulemusest,' rõhutas ta.

Kama nimetas Israeli ja Bergvaldi lahkumise peapõhjusena ministeeriumi rahulolematust vangla töökorraldusega.

'Meile teevad muret kinnipeetavatele võimaldatud soodustused, mis on võimaldanud nende ebaseaduslikku suhtlemist väljaspool vanglat, aga ka puudused vanglas toime pandud tapmisjuhtumi ärahoidmisel ja uurimisel,' märkis Kama. 'Jutt käib juhtide vastutusest alluvate tegevuse üle ja põhjendamatust usaldusest nende ametnike suhtes, kes seda kuritarvitada võivad.'

Kaitsepolitsei on asunud uurima Eesti suurima, Murru vangla kõrgete ametnike võimalikku seost ebaseaduslike soodustuste tegemisega kinnipeetavatele.

Justiitsminister Rein Lang vabastas teisipäeval vangla direktori Olavi Israeli ametist. Lang teatas, et ei kavatse juhtumi pärast ise tagasi astuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing