PM: Keskerakond laiendab volikogus kandepinda

11. september 2006, 09:12

Kui Keskerakond ja Rahvaliit ka pealinnas koostööleppe sõlmivad, nagu on kirjas nende augustis allkirjastatud lepingus, võib see lõhkuda volikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni, kuhu kuulub ka kolm rahvaliitlast, kirjutas Postimees.
«Meie oleme selgelt öelnud, et kui Rahvaliit sõlmib Tallinnas üksinda kellegagi ükskõik millise eraldi lepingu, on meie koostöö läbi,» sõnas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonna juht Jaak Juske.
Tema hinnangul pole Keskerakonna soov Tallinnas mitte võimukoalitsiooni moodustada, vaid just sotside fraktsiooni lõhkuda.
Fraktsiooni aseesimees Hannes Rumm ütles, et ei usu kahe erakonna koostööleppe vajadusse Tallinnas, sest Keskerakonnal on niigi kindel ülekaal.
Rahvaliidu infojuht Agu Uudelepp selgitas, et erakonnale oli üllatuseks sotsiaaldemokraatide soov seostada munitsipaalpoliitika presidendivalimistega. «Meie põhimõte on hoida eri tasandi poliitikad lahus. Rahvaliit ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond läksid kohalikele valimistele ühise platvormiga ja valijaile antud lubaduste täitmine ei sõltu sellest, kes parajasti Kadriorus istub,» sõnas ta.
Uudelepa sõnul tuleb poliitikutel alati otsida võimalusi, kuidas paremini oma lubadusi ja programmi ellu viia. Üks võimalus ongi Keskerakonna pakutud koostöö.
Keskerakonna peasekretär Kadri Must lükkas ümber sotsiaaldemokraatide süüdistuse, nagu püüaks koostöölepe fraktsiooni lõhkuda.
«Me ei räägi praegu koostööleppest volikogu fraktsioonide vahel, vaid pigem kahe erakonna Tallinna piirkondade vahel. Koostöölepe ei tähenda veel koalitsioonilepet, see on vaid esimene samm. Me ei lõhu fraktsiooni ja oleme valmis kaasama teisigi erakondi,» rääkis Must.
Eelmisel nädalal valis linnavolikogu lisaks kaheksale keskerakondlasele Tallinnas presidendi valimiskogusse ka kaks rahvaliitlast – Erika Salumäe ja Peeter Mardna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing