PM: Tallinn ergutab koole raha raiskama

11. september 2006, 09:25

Rahumäe põhikooli direktor Matti Martinson teeb Postimehes ettepaneku, et just Tallinn võiks olla esimene, kes võtab kasutusele e-töövihikud.

Tallinna linnavolikogu tegi linnavalitsuse ettepanekul kooliastujatele kena kingituse – 1.–4. klassi õpilased saavad töövihikud tasuta. Tegelikult ergutab selline rahajagamine raiskamist, sest töövihikutes olevatest ülesannetest tehakse heal juhul pooled. Otstarbekam on teha töövihikud kättesaadavaks internetist.
Eestis käib õppetöö päris olulises osas internetis. Lapsevanemad saavad lapse õppeedukust, puudumisi ning muid kooli ja õpetaja teateid vaadata e-kooli keskkonnas.
Lapsed ja õpetajad kasutavad aktiivselt Miksikese õppekeskkonda. Õpetajad võtavad sealt ülesandeid või lasevad lastel arvutis ülesandeid lahendada. Kulutused nendele on mõistlikud, e-kooli puhul on kulu ühel koolil vaid 700–1000 krooni kuus.
Seniste heade keskkondade olemasolu on ka tõestanud, et ei õpilastele ega õpetajatele ole mureks internetile ligipääs. Pigem töötatakse arvutiga meelsasti. Seetõttu on mõttekas viia internetti ka ülejäänud õppetegevus. Nimetatud keskkondadega annaks suhteliselt lihtsasti siduda ka e-töövihiku.
Just Tallinn võiks olla see, kes e-töövihiku rakendamise enese peale võtab. Kulud tekivad esimesel aastal, järgnevatel oleks aga ülalpidamine märkimisväärselt odavam kui töövihikuid osta. E-kooli näitega võrreldes võiks kuluda lapse kohta üks kroon kuus, mitte nelisada või enam töövihikutele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing