Viru hotelli omanik lõi kohtus linna

22. september 2006, 11:57

Tallinna halduskohus rahuldas Viru
hotellile juurdeehitist rajada sooviva firma kaebuse, milles ettevõte süüdistas
linna tahtlikus viivitamises ja soovimatuses otsustada, kas lubada Viru Poja
ehitust või mitte, kirjutab Postimees online.

Halduskohus tunnistas õigusvastaseks linnaplaneerimisameti tegevusetuse ASi Uus Viru ehitusloa taotluse menetlemisel. Kohtu hinnangul on loast keeldumise või selle väljastamise otsus põhjendamatult veninud.
Augusti lõpus toimunud istungil lausus firmat esindanud vandeadvokaat Andres Suik, et linn ei taha otsust ehitusloa kohta langetada ning tellib selle edasilükkamiseks üha uusi ekspertiise.
Kohtuotsuse kohaselt on linnal 20 päeva aega otsustada ehitusloa saatus, kuid linn võib siiski tellida veel ühe ehitusprojekti ekspertiisi.
Linn on tellinud ja juba kätte saanud juurdeehitise suurusega seotud ekspertiisi ning 17-korruselise Viru Poja sobivuse kohta tehtud kahe arhitekti ekspertiisid. Samuti on linn algatanud hoone keskkonnamõjude ekspertiisi.
Kui linn langetaks otsuse ehitusluba mitte välja anda, kaebaks Uus Viru selle suure tõenäosusega kohtusse, sest firma on seisukohal, et linn ei saa keelduda ehitusluba väljastamast, kui ettevõte on esitanud detailplaneeringuga kooskõlas oleva ehitusprojekti. Projekti esitas Uus Viru linnaplaneerimise ametile tänavu 11. aprillil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. September 2006, 11:56
Otsi:

Ava täpsem otsing