Prokurör taotleb Meelis Lao vahistamist

Mariliis Pinn 10. oktoober 2006, 12:28

Täna toimuma pidanud istung jäi ära, sest
puudu olid kaks kohtualust: Meelis Lao kaitsja Elina Lukksepp ütles, et sai eile
teada, et Lao on Moskvas ja on sattunud haiglasse. Ühtegi arstitõendit selle
kohta esitada ei olnud.

Põhja ringkonnaprokurör Veera Kremez taotles täna Harju Maakohtult Meelis Lao suhtes tõkendi vahistamine kohaldamist ja tema tagaotsitavaks kuulutamist, kuna Lao ei ilmunud juba mitmendat korda kohtuistungile ning tema kaitsja toodud taotlus kohtuistungi edasilükkamiseks ei olnud prokuröri hinnangul põhjendatud.

Meelis Lao kaitsja teavitas eile kohut, et Meelis Lao on teadmata põhjustel sattunud Vene Föderatsiooni pealinnas Moskvas viibides haiglasse. Samas ei esitanud kaitsja nõuetekohast tõendit Lao hospitaliseerimise kohta, mistõttu on prokuratuuril alust arvata, et Lao hoidub tahtlikult kohtupidamisest kõrvale. Tegemist on juba teise korraga, mil kohus on Meelis Lao mitteilmumise tõttu edasi lükkunud.

Puudu oli ka Rimon Stint, kellele oli kutse saadetud Tallinna vanglasse, kuid kes oli üle viidud Tartusse ja lihtsalt unustatud Tartut informeerida, et Stindil täna kohtuprotsess peaks olema. Kohtualune Taavi Paldre oli kohal.

Täna pidi Harju Maakohtus tulema kohtulikule arutusele kriminaalasi, milles prokuratuur süüdistab Meelis Laod Karistusseadustiku paragrahvi 257 tunnustel selles, et ta möödunud aasta sügisel tungis omavoliliselt koos kaaslastega kiirtoitlustusasutuse McDonald's Eesti AS ruumidesse Viru tänaval ning keelas töötajatel turvateenistuse abil toitlustuskohta sisenemise.

Kohus täna tõkendi suhtes otsust ei langetanud, vaid arutab Lao tõkendi küsimust 16. oktoobril kell 15.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. October 2006, 18:30
Otsi:

Ava täpsem otsing