Ramon Rask võitis kohtus Tartu ülikooli

10. oktoober 2006, 16:31

Tartu halduskohus kohustas Tartu ülikooli
väljastama Ramon Raskile baccalaureus artium kraadi kiitusega (cum laude),
teatas Tartu halduskohus.

Samuti tuvastas kohus, et Tartu ülikoolis tõlgendatakse cum laude väljastamist õigusvastaselt. Kohus jättis aga rahuldamata Raski taotluse ülikoolile rahatrahvi määramiseks.

Ramon Raski kohtule esitatud kaebuse järgi omistati talle selle aasta mais Tartu ülikooli õigusteaduskonnas baccalaureus artiumi kraad ilma kiituseta. Raski arvates vastas ta aga haridusministri 1999. aasta määrusega kehtestatud cum laude diplomi omistamise kriteeriumidele, kuna täitis bakalaureuse õppekava täies mahus, sooritas kõik eksamid hinnetele A, B ja C, lõpetas keskmise hindega 4,63 ning kaitses lõputöö hindele A.

Tartu Ülikool oli seisukohal, et kaebus tuleb jätta rahuldamata, kuna Rask ei täitnud cum laude diplomi saamise tingimusi ning ülikooli cum laude diplomite andmise kord on õiguspärane.

Asja kohtulikul uurimisel selgus, et Tartu ülikoolis tõlgendatakse ja rakendatakse haridusministri kehtestatud cum laude andmise tingimusi teisiti, kui teistes Eesti avalik-õiguslikes ülikoolides. Samuti selgus, et kuni selle aasta kevadeni ei tõlgendatud ja rakendatud kõigis Tartu ülikooli teaduskondades cum laude andmise tingimusi ühtemoodi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. October 2006, 16:45
Otsi:

Ava täpsem otsing