Lapse kontrolltöö hinne tuleb sõnumiga vanema telefoni

Mariliis Pinn 25. oktoober 2006, 16:34

Alates käesolevat õppeaastast on eKooli
õppeinfot võimalik kasutada ka mobiiltelefoni vahendusel.

Sarnaselt internetile saavad eKooli mobiiltelefonis ehk m-kooli kasutada nii õpilased, lapsevanemad kui õpetajad.

EMT SufPort ja Elisa Wap portaali vahendusel saab lapsevanem oma mobiiltelefonis jälgida tunniplaani, koduseid ülesandeid, jooksvaid ja tunnistuse hindeid. Samuti näeb mobiiltelefoni vahendusel ka märkuseid ja puudumisi.

eKooli projekijuht Ene Lindemann ütles, et näeb mobiiltelefonis head alternatiivi eKooli levikuks ka seal, kus internetiühendust või arvutit veel ei ole.

EMT turundusdirektor Piret Mürk näeb mobiiltelefoni kaudu kasutatavas eKoolis head võimalust nii lastele kui lapsevanematele. "Arvuti taga pole lapsevanematel alati mahti või võimalust eKooli kiikamiseks, kuid mobiiltelefon on alati kaasas ning vaba hetke kergem leida," ütles Mürk. "Lastel omakorda on oluline saada eKooli ilmunud kontrolltöö hinne teada kohe, kui ta näiteks sõpradelt kuuleb selle sinna ilmunud olevat."

Mobiiltelefonis eKooli teenuste kasutamiseks peab eelnevalt registreerima oma mobiilinumbri eKooli internetikeskkonnas. Esmakordsel sisenemisel eKooli läbi mobiiltelefoni tuleb sisestada paroolid, edaspidi toimub sisenemine sellelt telefoninumbrilt automaatselt, kui kasutaja läheb mobiiltelefonis eKooli lingile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. October 2006, 16:12
Otsi:

Ava täpsem otsing