Presidendi külalised võib Tartusse ballile viia rong

21. november 2006, 07:20

Presidendi kantselei kaalub võimalust
sõidutada 24. veebruaril presidendi vastuvõtule kutsutud külalised Tallinnast
Tartusse erirongiga, mis tellitakse Edelaraudteelt.

Möödunud nädala lõpul käis president Toomas Hendrik Ilves Tartus peetud kõnes välja idee, et vabariigi aastapäeva vastuvõttu võiks hakata korraldama ka teistes Eesti linnades peale Tallinna. Tuleva aasta 24. veebruaril plaanib presidendipaar kutsuda Eestimaa parimad pojad ja tütred Tartusse Vanemuise teatri- ja kontserdimajja, kirjutas Postimees.

Presidendi avalike suhete nõunik Toomas Sildam kinnitas, et presidendi idee realiseerimisel on astutud esimesed sammud ning ettevalmistavad kõnelused Vanemuise juhtide ja Tartu linnapeaga ning Eesti Televisiooniga otseülekande asjus on peetud. «Vastukajad on olnud kõik väga positiivsed,» kinnitas ta.

Samuti on presidendi kantselei uurinud võimalust vedada kutsutud külalised Tallinnast Tartusse erirongiga ning Edelaraudtee on selleks põhimõtteliselt valmis.

Sildam märkis, et iseenesest ei tohiks Tartusse jõudmine kellelegi probleemiks kujuneda. «Kui seni on presidendi vastuvõtule kutsutud pidanud sõitma maalt Tallinna, siis küllap saadakse ka Tartusse kohale.»

Sildam lisas, et 24. veebruari kaitseväeparaad ja jumalateenistus peetakse kindlasti Tallinnas, Tartusse on kavandamisel vaid presidendi vastuvõtt koos kontserdi, aastapäevakõne ja sellele järgneva balliga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. November 2006, 07:20
Otsi:

Ava täpsem otsing