Rebasefarmi asemele tuleb uhke uuselamurajoon

14. detsember 2006, 10:15

Lääne-Virumaale Hulja küla lähedale
vanaaegse rebasefarmi kohale võib tulevikus kerkida poolemiljonilise vaatega uus
elamurajoon.

Ligi kuu aega tagasi tekkis Virumaa ettevõtjal, osaühingu Mclub Kinnisvara omanikul Marika Vartlal idee ehitada Rebasemäele uus elamurajoon, kirjutas Virumaa Teataja. "See krunt on meile juba peaaegu 10 aastat kuulunud," rääkis Vartla ja lisas, et rebasefarmina kasutati seda viimati viis aastat tagasi. "Küla keskel ei saa ju sellist asja pidada," ütles naine.

Samal arvamusel on ka osaühingu Mclub Holding arendusdirektor Einar Ohov. "Ega rebaste kasvatamisest midagi jubedamat ei saa seal olla, sest see paneb ohtu nii keskkonna kui ka põhjavee," lausus ta.

"See on väga hea koht - ühelt poolt mäge päike tõuseb ja teisele poole loojub. Kui merevaadet nimetatakse miljonivaateks, siis see siin on poolemiljoniline,” hindas Vartla tulevast elamurajooni.

Kui Kadrina vallavalitsus annab ettevõtjale rohelise tee, ehitatakse tulevikus Rebasemäele 33 ühepereelamut ja 2 korterelamut, lisaks neile ka mänguväljak.

Ehitusprojektini pole siiski veel jõutud ja firma esindajatel ei ole teada, kui suurt investeeringut elamukvartali ehitamine võib nõuda. Osaühing Mclub Kinnisvara on esitanud Kadrina vallavalitsusele taotluse kinnistu detailplaneeringu algatamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. December 2006, 10:15
Otsi:

Ava täpsem otsing