Üks küsimus

ÄP 18. juuni 2007, 00:00

Ellen Tohvri, OÜ E-Audit juhataja
Tehnoloogia arengu seisukohalt liigub finantsteenuste valdkond praegu väga aktiivselt nn dokumendivaba arvepidamise suunas. Kogu dokumendivahetus ja aktsepteerimine toimub infotehnoloogia vahendusel ning infot säilitatakse infokandjatel. Seaduse alusel lasub ettevõtetel kohustus säilitada raamatupidamise dokumente seitse aastat.

Meie teenuse areng on otseses sõltuvuses ärimaastikul toimuvast ja infotehnoloogia arengus ning vastavalt sellele püüame reageerida.

Kümne aasta pärast on kindlasti kõik rutiinsed finantstegevused automatiseeritud. Programmid annavad operatiivselt juhtimisalast infot, mis loob head eeldused korralike juhtimisotsuste tegemiseks.

Lähiaastate Eesti elu prognoosimiseks tuleb võtta aluseks tänased probleemid. Esiteks napib head ja professionaalset tööjõudu. Lisaks kasvab surve palgatõusule.

Samuti on meie äritegevuse kulud on suure surve all.

Lisaks kallinevad kõik ressursid maailmaturul.

Samas aga piirab müügihindade tõusu konkurentsitihedus ja seda eriti eksporditurgudel.

Julgen siinkohal ennustada, et kümne aasta pärast on need probleemid mitu korda suuremad kui praegu. Seega edukalt suudavad toime tulla ettevõtted, kes suudavad kiiremini reageerida ning kellel on lisaks optimistlikule plaanile alati varuks ka negatiivne stsenaarium.

Kiire ja hästi ülesehitatud infosüsteem annab meeskonnale võimaluse kiiresti ja professionaalselt reageerida. Seega ootab meid ees infotehnoloogia hoogne areng ning paberivaba infovahetus.

Andres Tootsman, Falck Lõuna-Eesti AS
Turvaettevõttes põhineb väga palju inimtööjõul ja seda arvuti või robot kahjuks asendada ei saa. Seepärast jääme tööjõumahukaks ettevõtteks ka tulevikus, kuid meie töötajate arv jääb lähiaastatel ilmselt samasse suurusjärku, sest tööjõuturul lihtsalt pole enam vaba ressurssi.

Kõige suuremad probleemid tulevikus on seotud tööjõu hinna kasva ja kaadrinappusega.

Samas kasvab videovalve ja muu tehnilise valve osatähtsus. Seepärast oleme alati olnud infotehnoloogiliselt igati uuendusmeelsed. Pidevalt investeerime arengusse, täiustame valveprogramme ja uuendame riistvara.

Peame oma firmat edukaks ja loodame, et oleme heas vormis ka järgmistel aastatel.

Mehitatud valve teenuse tellijaiks jäävad edaspidi vaid need, kes suudavad selle eest piisavalt maksta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing