Milavitsa: meie tehas töötab tavapäraselt

07. mai 2014, 00:00

Vastupidiselt Valgevene lehe väidetele pole Silvano ­Fashion Groupile kuuluvas Valgevene Milavitsa tehases konflikte ja massilist koondamist, ütles Milavitsa tehase tehniline direktor Jelena Tkatsenko.

Äripäev kirjutas eile, et mitu Toomas Tooli kureeritava Silvano edasimüüjat Venemaal on koostöö Eesti börsifirmaga katkestanud. Põhjuseks Silvano nõudmine muuta edasimüüjatega sõlmitud lepingute tingimusi. Edasimüüjate väitel on Silvano olukorras, kus toodang jääb lattu seisma ning Valgevenes asuv Milavitsa tehas võib olla sunnitud töö peatama.

Kummutab valeväited. Tkatsenko sõnul ei vasta tõele väide, et tehase ladu on täis. “Tooteid laaditakse tavapäraselt. Milavitsal on 60 kehtivat lepingut eri piirkondades Venemaal, Ukrainas on 8, Kasahstanis 2 ja 28 muudes riikides. Peetakse ka läbirääkimisi uute partneritega,” sõnas Tkatsenko.

Küsimusele, kuidas Milavitsa  suhtub edasimüüjate rahulolematusse uute lepingutingimustega ja kas on tõenäoline, et Milavitsa bränd likvideeritakse, vastas Tkatsenko, et sellist hirmu pole. “Suhtleme oma partneritega iga päev. Kõik lahendused arutatakse läbi ning võetakse vastu otsuseid, mis on orienteeritud ettevõtte tulemustele ja toetavad ettevõtte arengut,” märkis Tkatsenko. Tänavu uuendab Milavitsa 70% mudelitest.

Milavitsa mullune kasum oli 7,5 miljonit eurot. Eelmise aasta eksport ulatus 68 miljoni ­euroni, millest Venemaa osa  moodustas 53 miljonit eurot.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. May 2014, 19:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing