Hennessey näitab maailmale tagatulesid

Hennessey Venom F5  Foto: Hennessey
Andres Haabu • 2. november 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Vana Ameerika sõnakõlks kinnitab, et Texases on kõik suurem. Ilmselt käib ka see kiirusenumbrite kohta, sest Houstoni piirkonnas asuv Hennessey Performance vapustab oma värskeima masina tippkiirusega maailma.

Ettevõtte väitel kiirendab Hennessey Venom F5 301 miilini tunnis (484 km/h) ja jõuab 186miilise kiiruseni nobedamalt kui vormel-1 auto.

Venom F5, mis muuseas tähendab Fujita orkaaniskaalal kõrgeimat tuulekiirust, toob maailma kiireima tänavasõiduki tiitli tagasi USAsse. Kohalt 300 kilomeetrini tunnis kiirendamiseks kulub alla kümne sekundi, 400 kilomeetrit tunnis tuleb spidomeetrile alla poole minutiga.

Vähemasti paberil on F5-l olemas kõik omadused, et lüüa Bugatti Chironi ja Koenigsegg Regerat. Jõud tuleb uuelt kahe turboga V8 mootorilt, millel Hennessy kinnitusel on 1600 hobujõudu. Mootorist siirdub veojõud seitsmekäigulisse labadega käigukasti, tegemist on - erinevalt tänapäevastel superautodel sageli levinud topeltsiduriga käigukastist - hoopis ühe siduriga kastiga ja veavad ainult tagumised rattad.

Süsinikkiust, aerodünaamilises mõttes väga sile sõiduk kaalub 1338 kilogrammi ja kui lubadused peavad, purustab ka 300miilise (484 km/h) tunnikiiruse barjääri. Ehitatakse vaid 24 autot ja hinnasildil seisab 1,6 miljonit dollarit.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt