Alyona Stadnik • 13. september 2014 kell 6:04

Ettevõtjad toetagu rohkem spordiüritusi

Kohalikud omavalitsused ja ettevõtted võiksid palju rohkem toetada spordiürituste korraldamist, sest terved inimesed on paremad töötegijad, leiab ajakirjanik Alyona Stadnik.

Peaminister Taavi Rõivase mõne kuu eest välja öeldud siht suurendada nende inimeste hulka, kes vähemalt kaks korda nädalas liiguvad, peaks olema ühtlasi ka kohalike ettevõtete eesmärk.

Tasuta lõunaid ei ole. Pühapäeval toimub järjekordselt SEB Tallinna maraton, kuhu on tänavu oodata üle 16 000 osaleja. Ma saan aru, et spordiüritused on tasulised sellepärast, et rada vajab tähistamist, korrastamist ning ürituse organiseerimisega on kaasatud paljud inimesed. Selge on see, et tasuta lõunaid ei ole ja keegi peab korraldamisega seotud töö eest maksma. Kohalik omavalitsus ja kohalikud, eelistatult mingil moel spordivaldkonnaga seotud ettevõtted võiksid aga omalt poolt rohkem panustada ja toetada korraldajaid, et rahva heaolu ja tervise nimel peetavad spordiüritused võiksid olla osalejale tasuta.

Kohalik omavalitsus ning kultuur ja sport on tihedalt seotud. Kultuuri ja spordi edendamine on kohaliku omavalitsuse üks olulisemaid tegevusvaldkondi, sest nende kaudu arendatakse rahvast nii vaimselt kui füüsiliselt. See annab tulemuseks rahva parema tervise ning vaimse värskuse, mis on kahtlemata ka ettevõtjate huvides.

Näiteks Soome peaminister Alexander Stubb on öelnud, et ta ei oleks oma töös nii tulemuslik, kui ta sporti ei teeks. Spordi tähtsust on heale töisele vormile on rõhutanud nii Taavi Rõivas, Jürgen Ligi kui ka Andrus Ansip. Paljude inimeste tootlikkus võib jääda just selle taha, et tervis on kehv. See mõjutab kogu muud elu ja tegemisi. Töötajad käivad tööajast arsti juures, on sageli haiguslehel ja ei ole nii efektiivsed töö juures. Liikumine on oluline selleks, et ennetada haigusi, parandada keha töövõimet ning enesetunnet. Liikumisega saame juurde energiat, mis on töötegemise eeldus.

Turundus. Spordiürituste toetamist saab vaadelda ka turunduslikust aspektist.  Kohalikud ettevõtted saavad spordiürituste kaudu enda tuntust suurendada. Osalustasu katmise võiksid eelistatult enda peale võtta näiteks spordipoed ja -klubid. Just nende huvides on see, et inimesed ennast rohkem liigutaksid. Iga sporditarvete ja sporditeenusepakkuja soovib ju, et nende kaupu ostetaks ja teenuseid tarbitaks.

Paraku jääb järjest mugavamaks muutuvas maailmas kehalist liikumist järjest vähemaks ja sellest kanntavad kindlasti just sporditegemiseks vajalikke tarbeid müüvad ettevõtted.

 

 

Hetkel kuum