Sirje Rank • 3. oktoober 2016 kell 7:15

Ericssoni uus juht tuleb ettevõtte seest?

Foto: Ericsson

Rootsi majandusleht Dagens Industri kirjutab täna, et kuum kandidaat raskustes telekommunikatsioonihiiu Ericssoni kontserni juhi kohale on Hakan Eriksson, praegune kontserni Austraalia haru juht.

Enne seda oli ta ligi kümme aastat Ericssoni tehnikadirektor.

Lehe andmeil on firma nõukogu lähedal otsusele, kes saab kontserni uueks juhiks pärast Hans Vestbergi vallandamist selle aasta juulis.

Lisaks Erikssonile (55) on laual ka Karl-Henrik Sundströmi nimi. Tema on endine Ericssoni finantsdirektor, kes praegu juhib metsanduskontserni Stora Enso.

Hakan Eriksson on Ericssonis töötanud kolm aastakümmet ning kuulus aastatel 2003-2012 ka firma juhatusse. Tema teeneks loetakse Ericssoni edu 3G-tehnoloogiaga. Just tema tehniline kompetents on see, mis võib otsuse langetada tema kasuks, kirjutab leht. Ta võib olla sobivaim kandidaat, kes suudaks Ericssoni tugeva positsiooni 5G-alal firma eduks pöörata. Firma seest kedagi teist realistlikuks kandidaadiks kontserni juhi ametisse ei peeta. Mantlipärija leidmine Hans Vestbergile on kulgenud vaevaliselt – mitu võimalikku kandidaati on ära öelnud.

Hetkel kuum