IMF: globaalne võlg on liiga suur

06. oktoober 2016, 11:15
Dollarid.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20161006/BORS/161009837/AR/0/AR-161009837.jpg

IMF hoiatas, et globaalne võlg on praegu läbi aegade kõrgeimal tasemel ning võib tekitada probleeme.

Globaalne võlg ulatub praegu 152 triljoni dollarini ning on võrreldes sajandi algusega pea kahekordistunud.

2015. aasta seisuga moodustab globaalne võlg 225% globaalsest SKTst. Samas märkis IMF, et ametlikult pole paika pandud, kui palju võlga võiks olla liiga palju. Sellest hoolimata on IMF soovitanud riikidel tõsiselt oma võlakoorma vähendamine ette võtta. Viimasele on aga üpris suureks takistuseks madalad intressimäärad, mida kasutatakse majanduse elavdamiseks.

IMFi andmeil on igati mõistetav, et võla vähendamine muutub riikide jaoks raskemaks, kuna alates finantskriisi algusest on võimalused, kuidas võlga vähendada, kahanenud.

Ühe keskse probleemina tõi IMF välja selle, et eravõlg on kasvanud lisaks arenenud riikidele ka areneva majandusega riikides. Viimase näitena toodi välja eeskätt Hiina ja Brasiilia. Eravõlg moodustab globaalsest koguvõlast kaks kolmandikku.

Samuti osutas IMF Euroopale, tuues regiooni näiteks, kuidas kehvas seisus pangandussüsteem võib mõjutada edukat finantsvõimendust. Hiina puhul toodi esile eeskätt aina paisuvaid ärilaene, mis võivad tulevikus palju probleeme tekitada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. October 2016, 11:19

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing