Sirje Rank • 15. november 2016 kell 7:53

Nokia visioon kukutas aktsiat

Nokia peakontor Espoos  Foto: Scanpix/Reuters

Nokia avalikustas täna firma ootused ja lähituleviku prognoosid – aktsia kukkus Helsingi börsil ligi 6%, et siis kosuda.

Nokia OY prognoosib, et peamise tegevuse kasumlikkus jääb tuleval aastal stabiilseks – kahaneva nõudlusega kohanemiseks kärbitakse kulusid, vahendas agentuur Bloomberg.

Nokia prognoosib oma võrguseadmete divisjoni ärikasumiks tuleval aastal 8-10% käibest. Käibele prognoositakse kahanemist koos turu kokkutõmbumisega, teatas firma.

Nokia aktsiad reageerisid langusega. Eilse seisuga oli Nokia aktsia tänavu odavnenud 40%.

Nokia Rootsi konkurent Ericsson prognoosis läinud nädalal, et mobiilse infrastruktuuri turg kahaneb tuleval aastal 2-6% pärast ligi 15% suurust langust sellel aastal.

Nokia on laiendanud oma tooteportfelli Alcatel-Lucenti ülevõtmisega. Tegingust alates on keskendutud kulude kärpimisele, mille siht aastaks 2018 on 1,2 miljardit eurot aastas. Nokia juhi Rajeev Suri sõnul on firma vajadusel valmis täiendavaks kokkuhoiuks.  

Läinud kuul teatas Nokia, et loodab tänavu saavutada võrguseadmete divisjonis prognoositud kasumimarginaali 7-9%. Kolmandas kvartalis oli üksuse kasumimarginaal 8,1%.

Pikas perspektiivis tahab firma kasvada turu kasvust kiiremini, prognoosides marginaaliks 10-15%.

Nokia teatas, et alustab varem välja kuulutatud kava raames aktsiate tagasiostmist miljardi euro väärtuses. Dividendi suuruseks 2016. aasta eest plaanib Nokia pakkuda 17 senti aktsiast.

Hetkel kuum