Mait Kraun • 10. jaanuar 2017 kell 20:58

Börs: investorid ootavad börsifirmade tulemusi

New Yorgi börs  Foto: Bloomberg

USA aktsiaturud kõikusid koos dollariga ning võlakirjade hinnad taandusid, kirjutab Bloomberg.

Standard & Poor’s 500 kõikus päeva jooksul tublisti, aga õhtuks sulgus indeks sisuliselt samal tasemel. Kauplemisaktiivsus on väike, sest investorid ootavad ettevõtete kvartalitulemusi.

Väiksematest ettevõtetest koosnev Russell 2000 indeks lõpetas kolm päeva kestnud languse ning tõusis. Võlakirjade hinna langesid (tootlus tõusis) ning dollar kallines. Kuld jõudis kuue nädala tippu ning vase ja rauamaagi hinnad tõusid. Nafta kukkus alla 51 dollari barrelist.

Turud ootavad Donald Trumpilt detailsemat majandusplaani. Veel ei teata, kui palju lubadusi on tal võimalik täita. „Ebakindlus Trumpi tulevikuplaanide osas on jätkuvalt kõrge,“ ütles Commerzbanki valuutastrateeg Thu Lan Nguyen.

S&P 500 indeks jäi samale tasemele (2268 punktile). Dow Jonesi indeks odavnes 0,2 protsenti 19 855 punktini. Tervishoiu- ja finantssektori aktsiad tõusid, aga kinnisvara- ja energaiaktsiad odavnesid.

Russell 2000 indeks kallines 1 protsendi ning valimispäevast alates on väiksema turuväärtusega firmadest moodustatud indeks tõusnud lausa 15 protsenti.

WTI toornafta odavnes 2,3 protsenti ja Brent kukkus 2,4 protsenti. Kummagi barrel maksis päeva lõpuks vastavalt 50,78 ja 53,65 dollarit. Kulla hind tõusis 0,2 protsenti 1187 dollarini untsist.

 

Hetkel kuum