Mait Kraun • 24. mai 2017 kell 17:02

Amazon ja Alphabet kihutavad üles

Google'i logo  Foto: EPA

Nii Amazoni kui ka Alphabeti aktsiad jõudsid täna uue rekordini. Nüüd on mõlemad ettevõtted püüdmas 1000 dollari tähist, kirjutab CNBC.

Alphabeti aktsia on täna tõusnud umbes pool protsenti – tõenäoliselt on kallinemine seotud ettevõtte „Marketing Next“ üritusega, kus avalikustati uus Google Attribution tööriist.

Google Attribution näitab klientidele, kui efektiivsed nende reklaamid erinevatel platvormidel on ning tööriist põhineb masinõppel. Google andis ka teada, et uus tööriist võimaldab reklaamijatel prognoosida, kui suure tõenäosusega teatud inimene lõpuks ostuni jõuab.

Amazoni aktsia on tõusnud samuti rekordini. Investorid on e-kaubandusehiiu käekäigu osas ülimalt optimistlikud, lisaks sellele laieneb Amazon ma muudes valdkondades. Näiteks ulatus ettevõtte veebiteenuste käive esimeses kvartalis 3,5 miljardi dollarini. See äri jätkab tõenäoliselt kasvu, sest aina rohkem on ärisid, mis vajavad pilveteenuseid.

Amazon avas kolmapäeval New Yorgis ka raamatupoe. Sarnaseid raamatupoode võib näha veel Seattle’is, Portlandis, Bostonis ja San Diegos.

Alphabeti aktsia on täna kallinenud 0,2 protsenti 950,70 dollarini, Amazon on lisanud 0,32 protsenti ja aktsia maksab 974,62 dollarit.

Hetkel kuum