Artur Erik Lindmaa • 1. august 2017 kell 14:15

Merko omandab osaluse Paekalda arendusega seotud ettevõtetes

31. juulil 2017 sõlmis AS Merko Ehitus lepingud Nordecon ASiga 50% osaluse ja laenunõude omandamiseks ühisettevõttes Unigate OÜ ning 100% osaluste omandamiseks ettevõtetes Paekalda 2 OÜ, Paekalda 3 OÜ, Paekalda 7 OÜ ja Paekalda 9 OÜ.

Ostutehingu hind kokku on ligikaudu 4,5 miljonit eurot. Pooled muid tehingu tingimusi ei avalikusta. Tehing jõustub ostuhinna tasumisel hiljemalt 4. augustil.

Osaluste omandamise eesmärk on lahendada Tallinnas asuvate Paekalda kinnistute omandisuhe ning kindlustada Merko Ehituse kontserni korterite arenduse pikaajalist strateegiat Eestis. Tallinnas Lasnamäe linnaosas Maarjamäe paekaldal asuvad kinnistud on perspektiivikas elukondliku kinnisvara arendusala. Arendus on pikaajaline, toimub mitmes etapis ning sinna saab rajada kokku ligikaudu 1500 korterit.

Tehing ei ole käsitletav oluliste osaluste omandamisega Tallinna börsi reglemendi osa „Nõuded emitentidele“ tähenduses. AS Merko Ehitus kinnitas, et juhatuse ja nõukogu liikmed ei ole tehingust muul viisil isiklikult huvitatud.

Hetkel kuum