Mait Kraun • 10. august 2017 kell 19:54

Berkshire Hathawayl on rahaprobleem

Miljardärist investeermisguru Warren Buffett.  Foto: epa

Warren Buffetti juhitud Berkshire Hathawayl on rahaprobleem. Seda on liiga palju, kirjutab Bloomberg.

Berkshire Hathawayl on rahaprobleem. Ettevõtte kvartalitulemustest selgus, et firmal on vaba raha ligi 100 miljardit dollarit. Taolise raha omamine kindlasti näitab, et ettevõte on heas seisus. Berkshire Hathaway puhul on taolised rahareservid kahe teraga mõõk.

Nimelt võivad investorid Berkshire’it survestama hakata, et kapitali hakataks efektiivsemalt kasutama. Sellel aastal toimunud iga-aastasel aktsionäride koosolekul ütles Berkshire’i juht Warren Buffett, et viimasel ajal pole ettevõte häid võimalusi leidnud ning „tal oleks hea meel, kui telefon tihedamalt heliseks“.

Tõsi, Berkshire Hathaway on teinud 9 miljardi dollari suuruse pakkumise Texase kommunaalfirma Oncor Energy eest. Samas tahab ettevõtet omale saada ka Paul Singeri riskifond Elliott Management, kes tahab Oncori eest pakkuda suuremat summat.

Veebruaris teatas Buffett, et nende osaluse suurus Apple’is on 17 miljardit dollarit. Tänaseks on selle väärtus kasvanud 2,7 miljardi dollari võrra. Kõige hiljutisem investeering tehti Store Capitali ja kokku paigutati sinna 377 miljonit dollarit.

Ettevõtted on kalliks muutunud

Sellegi poolest on Berkshire Hathaway jõudnud praegusel turul tupikusse. Ühe põhjusena võib välja tuua aktsiaturgude kiire kallinemise alates novembrist, mil Donald Trumpist sai USA president. Turul on lihtsalt järjest vähem alahinnatud aktsiaid, mida Buffett oleks nõus ostma, ütles investeerimisfirma Edward Jonesi analüütik Jim Shanhan.

Investeerimisfirma Smead Capital Managementi juht Bill Smead ütles, et aktsiaturgude korrektsioon tekitaks Buffetti jaoks väga hea olukorra. Nimelt oleks tal pärast langust piisavalt raha, et odavaid ettevõtteid kokku osta.

Olukordades, kus üldine majandus või ettevõtted on kehvemas seisus, on Buffettil läinud väga hästi. Just neil aegadel on ta teinud mitmeid väga edukaid investeeringuid.

Hetkel kuum