Äripäev • 30. august 2017 kell 11:15

Euroala majanduslik kindlus rekordkõrgel

Foto: Scanpix/Reuters

Värskest tööstuse ja tarbijate uuringust selgub, et euroala majanduslik optimism on jõudnud viimase kümne aasta tippu.

Tööstuse ja tarbijakindluse indeksi näit jõudis augustis 111,9 punktini – samal ajal kui analüütikud, teiste seas ka uudisteagentuuri Bloombergi küsitletud, ennustasid näiduks 111,3 punkti. Tegu on viimase kümne aasta kõrgeima tulemusega, vahendab Bloomberg.

Kindlustunne paranes kõikides olulistes euroala riikides peale Saksamaa, kus eksporditööstust rõhub tugevnev euro ning käib valimisvõitlus.

Samal ajal hakkab Euroopa Keskpank kaaluma lõdva majanduspoliitika „trimmiajamist“, kuid muret teeb siiski inflatsiooninäit, mis ei taha kuidagi sihiks seatud kahe protsendini jõuda.

Euroopa keskpanga president Mario Draghi kinnitas eelmisel nädalal USAs peetud kõnes, et majandusstiimulite muutmisega tuleb olla ettevaatlik, rõhutades, et siiamaani pole inflatsioon kahele protsendile jõudnud. Kuigi Eurostati tarbijahindade indeks avaldatakse homme, ennustavad Bloombergi küsitletud analüütikud, et kaubad ja teenused on kallinenud 1,4 protsendi võrra.

Praeguste näitajate põhjal ootavad reitinguagentuuri Moody's analüütikud sel aastal kokkuvõttes euroalalt arvatust suuremat majanduskasvu.

Hetkel kuum