Äripäev • 10. oktoober 2017 • 1 min
Jaga lugu:

OPEC kutsus USA tootjaid kärpeid toetama

Mohammed Sanusi Barkindo (paremal)
Mohammed Sanusi Barkindo (paremal)  Foto: epa

Naftakartell OPEC kutsus USA kildanafta tootjaid üles toetama tootmiskärbete plaane ning hoiatas, et järgmisel aastal tuleb turu tasakaalu viimiseks ette võtta enneolematuid meetmeid.

„Kutsume enda sõpru Põhja-Ameerika kildamaardlates üles võtma seda jagatud vastutust täie tõsidusega, kui üht praeguse unikaalse pakkumispõhise tsükli peamist õppetundi,“ ütles OPECi peasekretär Mohammed Barkindo Indias energiafoorumil.

Ta tõi välja, et stabiilsuse hoidmine on ka USA tootjate huvides, kuna ka neid mõjutab taas allapoole nihkunud naftahind. Barkindo sõnul on OPEC ja USA tootjad ühel nõul, et naftaturu stabiilsuse tagamiseks tuleb leida ühine lahendus.

OPEC ja mõned muud tootjad, sealhulgas Venemaa on tänavu pakkumist vähendanud, et hindu toetada. USA tootjarnaftatoodang on aga sel aastal kasvanud pea 10 protsenti, suuresti veavad tõusu just kildanaftatootjad.

Pühapäeval hoiatas Barkindo, et OPEC ühes teiste naftatootjatega võib järgmisel aastal olla sunnitud astuma erakordseid samme, et turg taas tasakaalu viia.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt