Mait Kraun • 17. november 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Rickards: Föderaalreserv võib tekitada uue kullaralli

Kuld.  Foto: Reuters/Scanpix

Föderaalreserv ei pruugi detsembris intresse tõsta ja see paneks kulla uuesti kallinema, ütles jurist ja tuntud ekspert James Rickards, vahendab MarketWatch.

Rickardsi sõnul on tõenäosus intressimäärade tõstmiseks väiksem kui turud arvavad ja see peaks kullale positiivselt mõjuma. Ta nentis, et 12-13. detsembril toimuva Föderaalreservi kohtumise eel ilmuvad ka inflatsiooninumbrid, mis võivad intresside tõstmise ära hoida.

Nõrk inflatsioon pööraks ümber praegu turgudel valitsevad trendid – dollari tõusu ja võlakirjade ning kulla hinnalanguse. Isegi, kui inflatsioon Fedi ei takista, ei pea kullainvestorid muretsema, ütles Rickards.

„Kui sa investeerid praegu pikaajaliselt kulda ja Föderaalreserv tõstab intresse, siis hinnaga ei tohiks midagi juhtuda, sest intressitõus on sinna juba sisse arvestatud,“ kirjutab ta portaalis Daily Reckoning.

Rickards lisas, et ta on kollase metalli osas positiivselt meelestatud veel ühel põhjusel. Nimelt on ta kohtunud edasimüüjate ja rafineerijatega nii Šveitsis kui ja Hiinas ja kõik räägivad ühest asjast – füüsilise kulla puudusest. Lisaks sellele on kaevandajatel järjest vähem kulla leiukohti.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt