Mait Kraun • 17. november 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Börsidel teine järjestikune langusnädal

New Yorgi börs  Foto: EPA

USA aktsiaturud olid täna taandumas ning üheks põhjuseks peetakse muret majanduskasvu pärast. Dollar langes ja jeen ning kuld kallinesid, kirjutab Bloomberg.

Standard & Poor’s 500 indeks lõpetas reede langusega ja odavnes juba teist nädalat järjest. USA 10- ja 2-aastaste võlakirjade tootluse vahe langes viimase kümnendi madalaima tasemeni. See pani investorid majanduskasvu pärast muretsema.

Investorid püüavad aru saada, kas suurimad indeksid suudavad kasvu jätkata või mitte. Ühelt poolt on börsifirmade kasumid tugevad ning loodetakse, et peagi tulevad ka maksukärped. Teisalt on hinnatasemed kerkinud väga kõrgele ning rämpsvõlakirja turgu on tabanud müügilaine. Sellest, kuidas rämpsvõlakirjad ja aktsiaturg omavahel seotud on, loe pikemalt siit.

S&P 500 indeks langes 0,3 protsenti, 2578 punktini. Dow Jonesi indeks kukkus 0,4 protsenti ja kauples päeva lõpuks 23 358 punktil. Stoxx Europe 600 indeks odavnes 0,3 protsenti, indeks on viimase üheksa päeva jooksul kukkunud kaheksal.

Bitcoin jõudis täna aga uue rekordini ja kauples 7997 dollari juures. Brenti toornafta kallines 2,2 protsenti ja WTI lisas 2,7 protsenti. Kummagi barrel maksab vastavalt 62,7 ja 56,6 dollarit. Kulla hind tõusis 1,3 protsenti, 1294 dollarini untsist.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt