Mait Kraun • 23. jaanuar 2018 kell 20:28

Börs: S&P 500 rühkis uue rekordini

New Yorgi börs.  Foto: Bloomberg

USA aktsiaturud tõusid täna kolmandat päeva järjest, arenevate turgude aktsiad jõudsid kümnendi tippu ning nafta ja kuld kallinesid, vahendab Bloomberg.

Standard & Poor’s 500 indeks jõudis värske rekordini, sest tulemuste hooaeg on olnud väga tugev. Lausa 82 protsenti ettevõtetest on prognoose ületanud. Tehnoloogiaaktsiate kallinemine pani Nasdaq 100 indeksi viiendat päeva järjest tõusma, MSCI arenevate turgude indeks tõusis juba kaheksandat päeva järjest.

„Tulemuste hooaeg läheb fenomenaalselt hästi, investorid võtavad riske ja see aitab aktsiatel tõusta. Globaalse majanduse taastumine ei näita vaibumise märke,“ ütles investeerimisfirma Federated Investorsi aktsiaturgude strateeg Phil Orlando.

Sellel nädalal teatavad kvartalitulemused veel Novartis, General Electric, Intel, LVMH Moet Hennessy, Louis Vuitton, Starbucks ja Hyndai Motor.

Standard & Poor’s 500 indeks tõusis 0,2 protsenti, 2839 punktini, mis on uus rekord. Dow Jonesi indeks langes 4 punkti võrra, 26 210 punktini.

WTI toornafta kallines 2 protsenti ja Brent lisas 1,3 protsenti. Kummagi barrel maksis päeva lõpuks vastavalt 64,5 ja 69,94 dollarit. Kuld kallines täna 0,7 protsenti, 1341 dollarini untsist.

Hetkel kuum