Rait Kondor • 7. märts 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Deutsche Post ootab kasumi kasvu jätkumist

Deutsche Post näeb pakivedude kasvu.  Foto: Scanpix

Saksamaa posti- ja logistikaettevõtte Deutsche Post, mis on rohkem tuntud oma kaubamärgi DHL poolest, teatas, et neljanda kvartali kasum aastaga veidi vähenes, põhjustatuna kõrgemast maksumäärast. Samal ajal ärikasum kasvas ning järgnevateks aastateks oodatakse ärikasumi kasvu jätkumist.

Neljanda kvartali puhaskasum langes 0,5%, 837 miljonit euroni, samal ajal kui müügikäive kasvas aastaga 4,5%, 16,11 miljardi euroni ning ärikasum (EBIT ehk kasum enne intresse ja makse) kasvas 6,3%, 1,18 miljardi euroni. Deutsche Post plaanib eelmise aasta kasumi pealt maksta dividende 1,15 eurot aktsia kohta, mis on rohkem, kui eelmisel aastal makstud 1,05 eurot. Praeguse aktsia hinna juures tuleb dividenditootluseks 3,2%.

Terve 2017. aasta ärikasumiks tuli 3,74 miljardit eurot, mis vastas ligilähedaselt firma varasemale prognoosile, mis oli 3,75 miljardit. Reutersi küsitletud analüütikud ootasid küll veidi rohkem ehk 3,789 miljardi euro suurust kasumit.

„DHL saab kasu e-kaubandusest ning oleme kindlad, et me näeme selle kasvu tugevat jätku lähiaastatel,“ ütles firma tegevjuht Frank Appel firma kodulehel olevas videointervjuus. Appeli sõnul viis firma Saksamaal eelmisel aastal kohale üle 1,3 miljardi paki, mis on firma jaoks rekordiline tulemus.

Deutsche Posti aktsia on uudise peale täna 2,5% võrra langenud, viimase aastaga on aktsia 11% tõusnud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt