Lauri Teder • 28. märts • 1 min
Jaga lugu:

Euroopa indeks jätkas tehnoloogiaaktsiate kiuste tõusu

Londoni börs
Londoni börs  Foto: EPA

Kolmapäeval tabas ka Euroopa börse USA turu tehnoloogiasektori müügilaine, ent ravimifirmade ja kommunaalteenuste pakkujate tõus hoidis ära mitmete riiklike aktsiaindeksite languse.

Stoxx Europe 600 kerkis 0,5%, suurendades teisipäevast 1,2% tõusu.

Prantsuse börsi indeks CAC 40 kasvas 0,3% ning Briti FTSE 100 lisas väärtusele 0,6%. Frankfurdi aktsiaturu näitaja DAX 30 vähenes 0,3%. Punasesse vajus ka soomlaste OMXH indeks, mille 0,22% langust vedasid terasekontsern SSAB (-3,11%) ja lennufirma Finnair (-3,06%).

Kolmapäeva võidukaim sektor Stoxx Europe 600 väärtpaberite seas oli biotehnoloogia ja tervishoid. Tolle ärivaldkonna seekordse edu põhjuseks oli Jaapani ettevõtte Takeda Pharmaceutical teade, et firma kaalub oma Ühendkuningriigi konkurendi Shire (+14,01%) ostu. Kena tulemuse tegi ka Prantsuse tarbekaubandushiid Unilever (+4,72), mis pälvis UBSilt ostusoovituse.

USA börside teisipäevase kukkumise järellainetusi võis aga näha ka Euroopa tehnoloogiasektoris: odavnesid näiteks iPhone'e tarniv Austria firma ams AG (-9,56%), Hollandi kiibitootja ASML Holding NV (-4,53%) ning Saksa kiibitootja Infineon Technologies (-4,01%).

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt