Mait Kraun • 29. mai 2018 kell 16:46

Itaalia kriis levis ka Ühendriikide turgudele

Aktsiagraafik.  Foto: Shutterstock

USA aktsiaturud hakkasid täna kiiresti kukkuma, sest Itaalia kriis levis ka Ühendriikide turgudele, vahendab MarketWatch.

Itaalias tulevad tõenäoliselt järgmise paari kuu jooksul uued valimised ja investorid kardavad, et see võib kujuneda sisuliselt euroala liikmelisuse referendumiks.

Kauplejad püüdsid ka aru saada, kuidas president Donald Trumpi ja Põhja-Korea liidri Kim Jong Un püüdlused juunikuist kohtumist ikkagi korraldada turge võiks mõjutada. Lisaks sellele on ka Hispaanias poliitiline ebakindlus – sealne peaminister Mariano Rajoy tool võib kõikuma lüüa.

Dow Jonesi indeks on täna kukkunud 370 punkti, 24 355 punktini. Standard & Poor’s 500 indeks langes mõne tunniga 1,1 protsenti. Kõik indeksi 11 sektorit odavnesid.

Täna odavnesid ka Euroopa aktsiaturud ning euro langes dollarisse kuue kuu põhja. Stoxx Europe 600 langes 1,4 protsenti ja Itaalia FTSE kukkus 2,7 protsenti.

Euro odavnes dollarisse 0,6 protsenti, 1,1549 dollarini. ICE dollariindeks on täna kallinenud 0,8 protsenti.

Ebakindlus suurendas nõudlust võlakirjade järele – USA 10-aastaste võlakirjade tootlus langes 12 baaspunkti, 2,799 protsendini.

Hetkel kuum