Kuidas käituda Tallinna Sadama esimesel börsipäeval?

13. juuni 2018, 08:30
Saaremaa ja mandri vahet sõidavad Piret ja Tõll, pildil Piret.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180613/BORS/180619885/AR/0/AR-180619885.jpg
Ainult tellijale

Tallinna Sadama aktsiaid märkinud päevakaupleja Ivar Mägi näeb Tallinna Sadama aktsial pikas perspektiivis kõrget kasvupotentsiaali ega soovita spekulantidel kohe esimesel päeval müüma tormata.

„Näen, et Tallinna Sadam istub väga soodsates ja turvalistes makroprotsessides,“ ütles 3100 Tallinna Sadamat omav Mägi täna Äripäeva hommikuprogrammis. „Eesti ja Soome pendelränne, mis sellega ikka juhtuda saab? Sama kehtib ka kauba ja praamide puhul,“ selgitas Mägi.

Investor lisas, et soodsates makroprotsessides seisnebki peamine põhjus, miks aktsia hiljem või varem olulises mahus ülespoole liigub. „Praegune Tallinna Sadama poolt pakutav dividenditootlus pole arvestades selle turvalisust kuigi adekvaatne – kinnisvara arendav ettevõte võiks pakkuda 3-4protsendilist dividenditootlust,“ viitas ta sellele, et praegu saadav tootlus on liiga kõrge. „Õiglase tootluse korral jääks aktsia hind 2,3 ja 2,8 euro vahemikku,“ nentis Mägi.

Kaalub juurdeostmist

Esimeseks päevaks näeb Mägi aktsia hinna kerkimist 2,05-2,1 euro vahemikku. „Siis kukuks dividenditootlus 5,5 protsendini,“ vihjas ta sellele, et ka sellelt hinnatasemelt on dividenditootlus veel atraktiivne. „Paari kuuga võiks hind tõusta aga 2,5 euroni ja siis kaob hüplemine ära ning väärtpaber stabiliseerub.“

Mägi sõnul kaalub ta aktsiate juurdeostmist kuni 2euroselt hinnatasemelt. Samuti ei vaata ta halvasti neile, kes ostsid aktsiat spekulatiivsetel eesmärkidel. „Spekulantide põhifunktsioon ja miks turg neid vajab, on see, et nad pakuvad likviidsust,“ selgitas ta. „Ratsionaalsema investorina ütlen, et adrenaliinilaksust värisevate kätega suurt raha ei tee,“ viitas ta sellele, et aktsiaid kauem hoides võib veel rohkem teenida.

Mägi ise plaanib oma aktsiad müüa kvartali jooksul.

Vähe välisfonde

Täna avalikustatud Tallinna Sadama aktsionäride nimekirja kommenteerides jääb aga Mägile mulje, et uusi välisfonde on kohalikule börsile seoses IPOga lisandunud vähe. „Ilmselt neil kas ei olnud huvi või ei tahetud investeerida geopoliitilistel põhjustel,“ arvas ta. „Võib-olla ei ole see Baltikumi lugu täna nii seksikas kui see oli aastal 2005.“

Mägi sõnul iseloomustavad Tallinna Sadamat auklik nõudlus ning mõned suured ostjad.

Artikli autor omab ise Tallinna Sadama aktsiaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. June 2018, 08:39

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing