Pille Ivask • 4. juuli 2018
Jaga lugu:
Börs  Foto: AFP/Reuters

Tehnoloogia survestas Aasia börse

Tehnoloogia survestas Aasia börse täna märkimisväärselt, Euroopa aktsiaturud on päeva alustanud ja ka jätkanud pigem eriilmeliselt.

USA kaubandustariifid mängisid Aasia aktsiaturgude langemises suurt rolli. Shanghai Composite sulgus 1% miinuses, kusjuures tehnoloogiaindeks China Shenzhen ChiNext Composite langes suisa 2,6%. Aasia börside tehnoloogiaaktsiaid survestas eeskätt kiibitootja Microni langus. Ettevõtte mälukiipide müük keelati Hiinas käimasoleva patendivaidluse tõttu ära. Hiina otsus tuleb kõigest päev pärast seda, kui USA keelas ära Hiina ja ühtlasi maailma suurima telekomioperaatori China Mobile’i sisenemise USA turule.

Hongkongi Hang Sengi indeks lõpetas kauplemispäeva 1,1% miinuses, Jaapani Nikkei ja Lõuna-Korea Kospi indeks kukkusid mõlemad 0,3%.

Euroopa börsid alustasid kauplemispäeva eriilmeliselt ja liiguvad ses rütmis siiani. Stoxx Europe 600 indeks alustas päeva 0,1% punases, ent on nüüdseks jõudnud 0,16% plussi. Üks tõusjatest oli telekom, väikest edenemist näitas ka finantssektor. Eile tõusis indeks päeva jooksul 0,8%.

Saksa DAX 30 indeks kukkus kauplemissessiooni alguses 0,3% ning on praeguseks osa kaotust tagasi teinud ja liigub 0,13% miinuses. Prantsusmaa CAC 40 on praegu 0,23% rohelises.

Suurbritannia FTSE 100 on 0,22% miinuses, üks langejaid on ka tehnoloogiasektor. Hispaania IBEX 35 on 0,94% plussis. Eile tõusis indeks enam kui 1% jagu.

Kuivõrd USAs on täna iseseisvuspäev ning börs suletud, võib eeldada, et ka Euroopa börsidel on täna pigem hingetõmbepaus ning kauplemisaktiivsus keskmisest madalam.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas