Pille Ivask • 14. august 2018 kell 9:14
Bitcoin  Foto: Reuters/Scanpix

Bitcoin vajus alla 6000 dollari

Bitcoini hind on vajumas selle aasta madalaimale tasemele.

Bitcoini hind vajus eile CoinDeski andmeil alla 6000 piiri ning jõudis isegi 5900 dollarile. CoinDesk kogub eri kauplemisplatvormide andmeid.

Ühtlasi märgib alla 6000 dollari piiri kukkumine, et krüptomündi hind on jõudmas selle aasta madalaima taseme ligidale. Tänavune madalpunkt saavutati 18. juunil, mil hind jõudis 5785 dollarile.

Ühes bitcoiniga vajusid ka teised krüptorahad, kellest tuntum näiteks ethereum. Ethereumi hind vajus 6%, 270 dollarile.

Krüptorahade teekond on tänavu olnud enam kui künklik. Möödunud kuul rallis bitcoin suisa 8000 dollarini. Investorite huvi aitas elavdada ühelt poolt varahaldusgigandi BlackRock teade, et tunneb valdkonna vastu huvi, aga ka New Yorgi börsi, Starbucksi ning Microsofti plaan luua digitaalne varaplatvorm.

CryptoCompare’i analüütik Charles Hayes ütles CNBC-le, et bitcoini seekordse hinnalanguse põhjus on asjaolu, et USA väärtpaberi- ja börsikomitee otsustas VanEcki ja SolidX-i bitcoiniga seotud börsil kaubeldava fondi kohta otsuse tegemise edasi lükata. Hayesi sõnul tuli hinnalangus hilinemisega.

Alloleval graafikul on kujutatud bitcoini hinda Bitstampi platvormil. Kuigi siin on hind veel üle 6000 dollari, on langustrend siiski märgatav.

Hetkel kuum