Rait Kondor • 23. oktoober 2018 kell 19:02

Tesla pikaajaline kriitik tegi kannapöörde – aktsia tõusis 12%

Tesla Model 3 Los Angelese autonäitusel.  Foto: Foto: Mike Nelson/EPA-EFE

Tesla aktsia tõuseb täna üle 10% peale seda, kui aktsia pikaajaline kriitik ning lühikeseks müüja, Citron Research, teatas, et ta on muutnud oma arvamust ning panustab nüüd Tesla aktsia tõusule, vahendab Reuters.

Citron avaldas oma uues analüüsis, et Tesla Model 3 sedaan on juba läbi löönud ning tõsine konkurents teiste autotootjate poolt elektriautode osas ei ole veel realiseerunud. Sellega muutis Citron järsult oma varasemat hinnangut Tesla osas.

Tesla avaldab oma kolmanda kvartali tulemused kolmapäeval pärast börsi kauplemispäeva lõppu ning see on nädal varasem aeg, kui Tesla on tavaliselt oma kolmanda kvartali tulemused avaldanud.

Tesla juhataja Elon Musk on varasemalt öelnud, et Model 3 tootmise suurendamine aitab Teslal jõuda kvartalis kasumisse ning samuti on ta lausunud, et Tesla ei pea kapitali kaasamiseks rohkem aktsiaid emiteerima. Kuid samal ajal on mitmed Wall Streeti analüütikud lausunud, et autotootmise suurendamine koos muude tootmismahtude tõstmise lubaduste ning laenukohustustega teeb Tesla jaoks mingil viisil kapitali kaasamise väga tõenäoliseks.

Citroni arvamuse muutus tuleb vaid kuu pärast seda, kui Andrew Lefti poolt juhitud firma kaebas Tesla ja Muski kohtusse, süüdistades Muski selles, et ta pettuse teel kavandas oma hiljem hüljatud plaani viia Tesla börsilt ära, et „kõrvetada“ aktsia lühikeseks müüjaid. Citron andis teada, et ta läheb kohtuasjaga jätkuvalt edasi.

„Ma ei müüks seda enam lühikeseks. Ma saan sellest tööstusharust paremini aru ning ma arvan, et see ettevõte on just pöördepunkti läbi teinud,“ ütles Left Reutersile.

Tesla teatas sel kuul, et rekordilisest tootmismahust lõppenud kvartalil, kuid hoiatas ka uute tariifidega seoses suurtest probleemidest autode müümisel Hiinas.

Tesla aktsia sai täna päeva keskel lisatõuke seoses Richard Pearsoni Mox Report’i säutsuga Twitteris, mis ütles, et Tesla „numbrid tulevad jalustrabavad.“

Lisaks andis Elon Musk täna Twitteri vahendusel teada, et Tesla jätab ära teatud siseviimistluse variandid oma luksuslikumate Model S sedaani ja Model X linnamaasturi osas, et „lihtsustada tootmist.“

Üks tund enne turu sulgemist on Tesla aktsia 12,3% plussis, makstes 293 dollarit.

Hetkel kuum