Äripäev • 26. oktoober 2018 kell 6:23
Tallinna Vee juht Karl Heino Brookes tundis head meelt ka selle üle, et Tallinna Vee tütarfirma Watercom jõudis Äripäeva koostatud taristuehituse TOPi esikümnesse.  Foto: Meeli Küttim

Majandustulemused rõõmustasid Tallinna Vett

Tänavu esimesed üheksa kuud tõid Tallinna Veele kokkuvõttes head majandustulemused, leiab börsifirma juhatuse esimees Karl Heino Brookes.

Ettevõtte müügitulud kasvasid esimesel üheksal kuul aastataguse ajaga võrreldes 7,6%. Müügitulude kasv oli seotud vee- ja kanalisatsiooniteenuse müügi suurenemisega, mida toetasid märkimisväärselt kasvanud tulud ehitus- ja asfalteerimisteenuse müügist.

Tallinna Vee kolmanda kvartali brutokasum oli 8,59 miljonit eurot, mis suurenes 0,3%. Brutokasumi kasv tulenes vee- ja kanalisatsiooniteenuse müügitulude suurenemisest ning kahanenud elektrikuludest ja kulumist. Ettevõtte ärikasum oli 7,31 miljonit eurot ja puhaskasum 7,14 miljonit eurot.

"Rõõmustavad on ka meie tütarettevõtte Watercom tulemused, mis näitavad samuti kasvutrendi," kommenteeris Brookes pressiteates. Watercomi tulud on kahe aasta võrdluses kasvanud 44,5%.

Brookes tundis head meelt, et Watercom jõudis Äripäeva koostatud taristuehituse TOPis esikümnesse.

Tallinna Vee aktsia hind on tänavu Tallinna börsil alates aasta algusest langenud ligi protsendi ja kaupleb 10 euro lähedal.

Hetkel kuum